Jak przygotować się do urlopu w pracy

Uporządkowanie kalendarza spotkań, ostatnie szlify do projektu nad którym pracujesz i koniecznie zlecenie zastępstwa – czy to wystarczy, by spokojnie odpoczywać?

Skrupulatne sporządzenie listy spraw, które trzeba koniecznie przed urlopem zamknąć? A może działanie spontaniczne? Jaki jest przepis na dobre przygotowanie się do urlopu?

Skrupulatność popłaca
Lista spraw, które trzeba przed urlopem zrobić to najlepsze, co przybliży Cię do wypoczynku. Im lepiej ją sporządzisz, tym szybciej dowiesz się co, kiedy i jak zrobić i będziesz spokojniejsza. Zarówno o obowiązki jak i o wypoczynek w spokoju.

Dobra koleżanka
Niezależnie od stanowiska, pewnie w pracy ktoś będzie musiał przejąć część Twoich obowiązków albo choć zmienić swoje, by zneutralizować brak pracownika. Zadbaj, by Twoje sprawy przeszły w ręce kogoś wiarygodnego i odpowiedzialnego. Pamiętaj, by jeszcze przed urlopem nie zarzucać koleżanki obowiązkami i nie straszyć jej, że coś jest bardzo trudne czy że zostawiasz jakąś sprawę niedomkniętą. Nie zapomnij też o drobiazgu z wakacji dla koleżanki – niech wie, że jesteś jej wdzięczna.

Zamknięcie tego, co konieczne
Oczywiście nie warto przed urlopem przesiadywać w pracy do późnych godzin nocnych, bo Twój organizm może tego nie wytrzymać i urlop spędzisz w łóżku. Koniecznie jednak warto zamknąć lub przyspieszyć zamknięcie wszystkiego, co się da. Do tego oczywiście przyda się lista priorytetów.

Angażuj rodzinę
Jeśli wybierasz się na urlop z rodziną, rozdziel precyzyjnie obowiązki pomiędzy jej członków. Każdy musi mieć jakieś zadanie i dążyć do jego realizacji. Sama nie możesz ogarnąć wszystkiego i nawet nie myśl o tym, by sprawdzać dokładnie czy każdy wykonał swoje zadanie. Szczypta zaufania, da Ci spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.