Hotel dla dziecka – 5 wskazówek

Wygodny, bezpieczny, z dziecięcym menu w restauracji, placem zabaw i animatorami – co jest najważniejsze w hotelu, gdzie mamy spędzić wakacje z dzieckiem?

Są serwisy internetowe dla rodziców, gdzie mogą się oni dzielić doświadczeniami z konkretnych hoteli. Nie zawsze jednak mamy tak dużo czasu, by móc przyjrzeć się wszystkim poruszanym na forach wątkom dotyczącym udogodnień w hotelach. Na jakie elementy według branży hotelarskiej warto zwrócić szczególną uwagę?

  1. Wyposażenie pokoju – w zależności od wieku dziecka, w naszym pokoju powinien znaleźć się: podgrzewacz do butelek, specjalna wanna dla dzieci, przewijak, suszarka i plastikowe sztućce. Jeśli nasz maluch nie skończył 6 lat warto, by w pokoju nie było ostrych kantów stołów, blatów oraz progów. W każdym wieku naszemu dziecku przyda się nawilżacz powietrza, specjalne łóżko i dodatkowy kocyk, a nam suszarka, stojak na walizki oraz nisko umieszczone w szafie szuflady. W hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych można wymagać np. zabezpieczenia potencjalnie niebezpiecznych elementów przed przyjazdem na wakacje.
  2. Dostęp do opieki medycznej – jeśli hotel jest profilowany na rodziny z dziećmi, dyżur lekarski powinien być zapewniony w ramach pobytu, a jeśli hotel jest po prostu przyjazny dzieciom, warto dowiedzieć się jak daleko od niego znajduje się placówka, gdzie przyjmuje pediatra. Lepiej dmuchać na zimne i mieć komfort psychiczny.
    Czasem zapytana o opiekę lekarską czy medyczną recepcjonistka, wyjaśni gdzie poszukiwać lekarza, zapewni, że hotel ma zaprzyjaźnionego medyka dla dzieci na wyłączność, a na terenie obiektu znajduje się wyposażona w najpotrzebniejsze dziecku leki apteczka.
  3. Menu nie tylko w wersji mini – w wakacje ważne jest oczywiście wyżywienie, jednak dla naszych maluchów hotelowa restauracja powinna przygotować nie tylko wersję mini swoich sztandarowych przysmaków, ale również specjalne dania. W zależności od wieku dziecka będą nam potrzebne również specjalne meble w restauracji (wysokie krzesła do karmienia, przystosowane dla maluchów stoliki, kolorowanki, które umilą oczekiwanie na posiłek oraz specjalne sztućce). W menu powinny się znaleźć zarówno pełnowartościowe zupki jak i dania główne oraz desery, którymi zachwycać będą się maluchy.
  4. Zabawa w zasięgu – wybierając się z dzieckiem na wakacje liczyć się będzie nie tylko dostęp do placu zabaw, ale również specjalnie wydzielona powierzchnia na plaży czy mniejszy i płytszy niż standardowy basen. Hotele SPA i Wellness powinny mieć na wyposażeniu mniejsze ręczniki i specjalnie wyposażoną na potrzeby dzieci łazienkę i przebieralnię. Dla ceniących sobie intymne chwile rodziców, ważna będzie też opieka animatora oraz świetlica na deszczowe dni.
  5. Pakiety – w ramach wyjazdów rodzinnych hotele proponują swoim gościom pakiety, których elementem są zajęcia dla dzieci oraz wycieczki krajoznawcze, wyprawy do zoo, pokazy filmów i konkursy. Często organizacja imprez dla maluchów uzależniona jest od liczby zgłoszeń, dlatego warto zapisać się od razu na początku turnusu.
    Nie tylko od nas zależy jak na rodzinnym wyjeździe będą bawić się nasze dzieci. Jeśli chcemy mieć trochę czasu dla siebie, warto zorganizować wyjazd z pomocą biura, które zapewnia zakwaterowanie w miejscu, gdzie po pierwsze będzie spędzać wakacje przynajmniej kilka rodzin z dziećmi, a po drugie ma w programie stałe punkty dla najmłodszych – tak byśmy i my mogli odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.